+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Gebelik Güzelliktir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Gebelik Güzelliktir
  Gebelik Güzelliktir  Gebelik anne adayı olmak, eşine ve kendine benzer bir canlıyı vücudunda taşımak çok özel ve sorumluluk isteyen bir süreçtir.

  “Bebeği içinde hissederek yavaş yavaş artan ağırlaşma ve değişen fiziksel görünüm anneye apayrı bir güzellik katar.”

  İnsan yaşamında beslenmenin çok önemli ve çok özel olduğu devrelerden biri olan gebelik, anneye topluma sağlıklı bireyler kazandırma sorumluluğunu vermiştir.  Gebelik Güzelliktir1.jpg.
  Anne iyi ve doğru beslenmezse ölü doğum, erken doğum, düşük ağırlıklı doğum, bedensel ve zihinsel özürlü doğumlar gibi tehlikelerle karşılaşabilir. Kendisinde de kansızlık, tansiyon problemleri, vücutta su tutulması, yorgunluk, diş ve kemik problemleri olabilir.

  Sonuç olarak; gebelik süresince bebek iyi beslensin diye fazla ve dengesiz beslenmek doğru olmadığı gibi doğum sonrası eski görünüme kolayca ulaşmak için az yemek de doğru değildir.

  Temel prensip; içerideki bebeğin yeterince yararlanacağı doğru ve dengeli beslenmeden geçer 2. Emine
  Devamlı Üye

  Anne adayı olmak paha biçilmez bir şey fakat sorumluluk artışının daha ön planda olduğu bir süreç. Bu dönemde beslenmenize çok dikkat etmeniz gerek bebeğinizin sağlıklı olması için şart bu. Stres altında kalmamaya çok özen gösterin.
+ Yorum Gönder