+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Karadeniz Bölgesi Forumunda Sinop Kamp ve Karavan Turizmi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Sinop Kamp ve Karavan Turizmi
  Sinop Kamp ve Karavan Turizmi

  Bahçeler Mevkii

  Şehir Merkezi'nin girişinde, iç limana bakan kısımda ormanla kaplı bir alandır. Ortalama 500 m. uzunluğunda ve 4-10 m. arasında değişen genişlikteki kum bandında; halk plajı, orman kampı ve dinlenme tesisleriyle, belediye kampı ve kampın içinde yer alan motel, restorant, kamp ve çadır yerleri bulunmaktadır. İnce sarı kum ile kaplı olan sahil bandından denize girilebilmektedir.

  Orman Kampı  Şehrin girişinde iç limana bakan kısımda çam ağaçlarıyla kaplı bir alanda bulunan kampta sosyal tesisler ile çok sayıda kabin bulunmaktadır. Kamp alanı, ilin, bütün yaz boyunca hem piknik yapılabilen, hem de denize girilen güzel plajlarındandır.

  Yuvam Kampı

  Orman kampının bitişiğindedir. İçerisindeki plaj ve tesisler belediyeye aittir. Güzel bir piknik alanına da sahip olan bölgede, çadır ve kamp yerleri mevcuttur. Ayrıca Akliman mevkiinde de kamp ve karavan turizmi yapılacak yerler mevcuttur.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Sinop ilimiz de çok sayıda tercih edilen ve gerçekten büyük oran da geliri olan kamp ve karavan turizmleri vardır bunlara bir kaç örnek verecek olursak :Bahçeler Mevkii ,Orman Kampı ,Yuvam Kampı .
+ Yorum Gönder